Zwrot podatku VAT za materiały budowlane

Zasady określające zwrot podatku VAT za materiały budowlane w roku 2014 uległy dużym zmianom, które obowiązują do dnia dzisiejszego. W konsekwencji wprowadzonych zmian prawnych możliwość uzyskania zwrotu podatku VAT została bardzo ograniczona. Ograniczenia te nie dotyczą wyłącznie wieku osób uprawnionych do zwrotu – prawo do zwrotu VAT za materiały budowlane dotyczy wyłącznie osób, które nie ukończyły 35 roku życia – ale również metrażu budowanego domu.

Ważną zmianą jest również fakt, iż od 2014 roku odliczyć można VAT wyłącznie za materiały budowalne wykorzystanie do budowy pierwszej nieruchomości i zakupione po otrzymaniu pozwolenia na budowę. W myśl nowych zasad osoby fizyczne – niezależnie od wieku – nie mogą odliczać podatku VAT za materiały budowlane użyte do remontu nieruchomości.

Klientom Biura Rachunkowego MarWen pomagamy uzyskać przysługujący zwrot podatku VAT za materiały budowlane. Nasza usługa obejmuje przygotowanie stosownego wniosku wraz z wypełnieniem formularza VZM-1 oraz opracowaniem niezbędnej dokumentacji.